استراتژی و رشد

کسب و کار اينترنتی و تناسبات کاری آن

آيا کسب و کار اينترنتی براي کسب و کارهای کوچک شما مناسب است؟ براي آنكه در وسط کار نااميد نشويد و کار را نيمه تمام رها نكنيد بايد نكاتی را در این زمینه بدانيد : در ابتدا باید بدانیم که تعریفش چیست و افراد مخاطب چه کساني هستند. تنها بعد از درنظرگرفتن اين اصول مي توانيد استراتژي تجارت اينترنتی و کارايی آن را برای خود تشخيص دهيد. در اينجا سعی کردم تا موضوعات بالا را به ۵ دسته طبقه بندي کنم تا خط مشي براي شما باشند :

١ –کسب و کار اينترنتی محتوايی است که در راستاي حضور شما در اينترنت مي باشد. زماني که اينترنت نوپا بود، هر کس براي حس رقابت مجبور بود آن را تهيه کند و در حقيقت دروازه هاي آن را بگشايد، درست زماني که به جامعه عمومي راه پيدا کرد ، اما جهان علم و آکادميك همچنان با آن مخالف بودند. موارد مشابهي مانند اينترنت بسيار وجود داشته است ، اما هيچ كدام کارايي آن را نداشته اند.

تصویر درآمد کار اينترنتی

 

در اين عصر جديد با تاجران نگران و آشفته بسياری مشاوره کردم که بسيار در کارشان مضطرب بودند. در آن زمان اينترنت تنها يك وسيله بازاريابی بود نه کمتر و نه بيشتر. بنابراين تنها به آنها گفتم که : اينترنت تنها روشی ديگر براي سهيم شدن در اطلاعات است ، آن وسيله اي ديگر است. پيام من امروز و آينده اين است که اينترنت شما را قادر مي سازد تا محصولات را به مصرف کننده خود بفروشيد و يا منتقل سازيد. اگر يك وسيله مناسب باشد ، پس از آن استفاده کنيد ، در غير اينصورت آن را رها سازيد.

٢ – کسب و کار اينترنتی اين امكان را براي شما فراهم مي سازد تا اطلاعات را از مشتريان جمع آوري کنيد و از طريق وب سايت، بازاريابي و فروش را انجام دهيد. اگرچه اين اطلاعات در مورد سفارشات است، اما شما همچنين مي توانيد از مشتريان خود درخصوص اينكه چه کساني هستند، محصولات را به کجا منتقل مي کنند، روش نقل و انتقال آنها چيست و سؤال هاي ديگر که مايل هستيد بدانيد اطلاعات بدست آوريد.

بعلاوه کسب و کار اينترنتی شما را قادر مي سازد تا به اطلاعات کارت اعتباری در اينترنت دست يابيد. زماني که اطلاعات جمع آوري شد کسب و کار اينترنتي موجب مي شود تا در هر ثانيه کسب و کاري را انجام دهيد. شما در آن نه تنها به تبليغ ، بازاريابي و فروش مي پردازيد بلكه مي توانيد حساب هاي دريافتي و پرداختي خود را نيز کنترل کنيد و از نظر فني شما را حمايت مي کند تا به ايده هايي دست يابيد و همه آنها از منبع منفردي است که همان وب سايت مي باشد.

٣ – کسب و کار اينترنتی مي تواند يک راه حل کامل تلفيقی باشد. زماني که به يک راه حل نظر افكنيد، بايد جريان اطلاعات را از وب سايت خود به عملكردهاي اداره و دفتر در نظر بگيريد. آيا شما مايليد تا مصرف کننده با فشار يك دکمه اطلاعات را وارد پايگاه داده کند، دستورالعمل های حمل و نقل را به انبار بفرستد، کارت اعتباری را فعال سازد، داده ها را وارد سيستم حساب شما كند، و زماني كه در حال خواندن روزنامه صبح هستيد فنجاني از قهوه جلوي شما قرار گيرد؟ اين امر به شما بستگي دارد که تا چه اندازه بخواهيد روند کار شما الكترونيكي باشد.

کار اينترنتی یک راه حل تلفیقی

بدون توجه به تلفيق کلی، بايد فرآيند را از شروع تا پايان قبل از آن كه عملی را صورت دهيد درک کنيد. اگر اين فرآيند را درک نكنيد، بايد دوباره طرح ريزی و کار را از ابتدا شروع کنيد که اين عمل بسيار گران است. اين هزينه برای مدت يكماه از ٢٠٠ تا هزاران دلار است که همه اين ها با تفاوت ميان استفاده از Quicken و به مخاطره انداختن سرمايه در کاسبی قابل مقايسه است.

۴ – دنياي آنلاين راه حل های بسياري دارد که با يک نياز خاص سازگار است مانند مغازه آرايشی که دارای محصولاتی برای بدن است. اگر احساس می کنيد که به اندازه کافي اطلاعات در خصوص بهترين راه حل نداريد، در نتيجه واقعا تنها هستيد. مي توانيد به راحتي اين مشكل را حل کنيد. با يک فرد باتجربه کار کنيد، او به شما کمک مي کند که نه تنها موضوعات فني، راه حل کسب و کار اينترنتي را دريابيد ، بلكه به موضوعات تجاري نيز دست يابيد. آن افراد خبره مي توانند مشاوران اينترنتي ، تنظيم کنندگان سيستم و افراد دانا در امور بازاريابي فني باشند.

۵ – کار اينترنتی بخشي از چگونگي عملكرد تجاري شماست. البته اجراي آن گران است، اما بعنوان يک سرمايه گذاري بايد به آن نظر افكند. در عوض شما داراي ۴٠١ تهيه کننده، فضاي مناسب کار، پرسنل اصلي، يا حساب تجاري گسترده هستيد. در حقيقت کسب و کار اينترنتي بهترين انتخاب در کسب و کار است. آيا شما قصد داريد که کسب و کار روزانه آنلاين داشته باشيد؟ اگر پاسخ شما مثبت است، بايد با بخش هاي فروش، بازاريابي، امورمالي، خدمات مشتري، سيستم هاي اطلاعاتي، عملكرد شبكه ارتباطي، کارکنان پشتيباني و متصديان پذيرش سروکار داشته باشيد تا مطمئن شويد که به همه بخش هاي يک راه حل تسلط داريد و در خصوص آن به افراد آگاهي مي دهيد.

به این مطلب امتیاز دهید:

امتیاز کاربر: 5 ( 1 نتایج)
گردآورنده
تی توجیهی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
0