استراتژی و رشد

12 ايده موثر و کلیدی برای بازاريابي در يك اقتصاد ضعيف

1- همواره تفكر بازاريابي داشته باشيد. يك پوشه براي نگهداري هر نوع ايده خوبي که به ذهنتان مي رسد، اختصاص دهيد و نمونه ي نامه هاي مستقيم پستي ، آگهي هاي تبليغاتي چشمگير و هر نوشته يا کاغذي که مربوط به امور تبليغات مي شود را در آن نگهداري کنيد تا در آينده بتوانيد در نتيجه ي هر جرقه اي در ذهن تان (اصطلاحاً طوفان ذهني) از آنها استفاده کنيد.

2 – ايده دیگر براي بازاريابي در اقتصاد ضعیف اینست که بازار را هدف گذاري کنيد. هر نوع تحول ، تغيير و توسعه اي را در روند صنعت، اقتصاد و صنايع در ارتباط با حرفه خود زير نظر داشته باشيد. رقباي خود را به خوبي بشناسيد و پوشه و فايلي را براي بررسي عملكردهاي هريك از آنان اختصاص دهيد.

3 – ايده ای دیگر براي بازاريابي اینست که محصولات ، خدمات و علايم تجاري خود را گسترش دهيد. محصول يا خدمات جديدي خلق کنيد و آنها را به روز نگه داريد. اسامي و عناوين تجاري خوب براي محصولات يا خدمات جديد بسيار حياتي هستند. محصولات و خدمات خود را همواره نو و بهنگام کنيد تا مشتريان پيشرفت شما را مشاهده کنند.

4 – يك تيم تشكيل دهيد. يك تيم مشاوران بازاريابي يا روابط عمومي متشكل ازکارکنان کلیدی درون سازمان خود و خارج از سازمان تشكيل دهيد. در همايش هاي تخصصي شرکت کنيد. نشريات تخصصي بازاريابي را مطالعه کنيد. به منظور رسيدن به گزينه هاي صحيح، با متخصصان بازاريابي خارج از سازمانتان مشاوره کنيد.

5 – بودجه اختصاص دهيد. در حال حاضر چه مقدار پول يا بودجه صرف بازاريابي مي کنيد؟ چه مقدار تمايل داريد که بپردازيد؟ درصدي از درآمد ناخالص را که مي تواند به بازاريابي اختصاص داده شود، تعيين کنيد. سعي کنيد که يا از طريق آگهي و تبليغ و چه از طريق روابط عمومي به صورت ماهانه در بازار حضور خود را اعلام کنيد.

6 – براي بازاريابي در اقتصاد ضعیف خود را در اذهان زنده و حاضر نگه داريد. روزنامه اي يا نشريه اي منتشر کنيد. مقالاتي عرضه کنيد. وب سايت راه اندازي کنید. در پايين هر پست الكترونيكي که مي فرستيد، بخش متحدالشكلي را که شامل اطلاعات تماس ، آدرس وب سايت و شعار باشد را اختصاص دهيد. به موکلان يا مشتريان خود، کارت پستي اعم از تبريك، دعوت يا غيره و يا کارت پستي الكترونيكي بفرستيد تا ارتباط تان با آنها حفظ شود.

7 – با نشريات ارتباط داشته باشيد. بخشي را براي ارتباط با نشريات و کارخبري تشكيل دهند. اطمينان حاصل کنيد که با نشريه اي کار کنيد که سرويس خبري  online دارد و داراي صفحات تصويري با کيفيت بالاست.

8 – ایده ای دیگر براي بازاريابي اینست که به سازمانهاي اجتماعي – محلي و همچنين گردهمايي ها بپيونديد. باسخنرانان در کنفرانس هايي که شرکت مي کنيد، تماس بگيريد.

9 – براي موفقیت در بازاريابي به تماس ها و سفارشات به سرعت پاسخ دهيد. اگر به هر دليلي در دسترس نبوديد، تماس گيرنده را به شخص ديگري که جانشين شما هستند، ارجاع دهيد. بخشي از وب سايت خود را به نيازهاي مشتريان اختصاص دهيد. اطمينان حاصل کنيد که براي مراجعه کنندگان به وب سايت و کلاً مردم، تماس با شما آسان است . هميشه و در همه حال ، تماسها و پيامها را پيگيري کنيد.

10 – براي بازاريابي یک راه مفید دیگر اینست که تبليغ کنيد. يك بروشور جديد از محصولات و خدمات خود تهيه کنيد و يا آنها را در صورت موجود بودن به شكل بهتري تغيير دهيد. سعي کنيد شماره تماسي داشته باشيد که به راحتي قابل يادآوري باشد. روي تمام محصولات تبليغاتي ، آدرس وب ، ايميل و شعار خود را همواره بگنجانيد.

11 – براي اینکه بازاريابي موفق باشید در نمايشگاهها، حامي مالي غرفه هاي معروف شويد و گردهمائي هايي را دردفتر خود ترتيب دهيد يا در يك سمينار و کنفرانس يا گردهمايي ، سخنراني ايراد کنيد.

12 – براي نشريات يا روزنامه هاي محلي ، مجلات بازرگاني محلي و نشريات بازرگاني – تجاري ستون سرمقاله اي بنويسيد. مقاله اي چاپ کنيد و آن را براي صنف خود بفرستيد تا بازاريابي موفق باشید .

به این مطلب امتیاز دهید:

امتیاز کاربر: 4.65 ( 1 نتایج)
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
0