ایده هاایده های صنعتی و معدنی

طرح توجیهی تولید ژل ضد لک + word,pdf سال 1402

در این بخش نام و کاربرد، طبقه بندی، مشخصات فنی و بسته بندی محصولات مورد بررسی قرار خواهد گرفت. پوست ما همواره به مراقبت نیاز دارد که شامل تغذیه, عدم قرار گرفتن در معرض اشعه آفتاب و استفاده از آبرسان ها می باشد. لک های پوستی در اثر عواملی مانند افزایش سن, اشعه آفتاب, تغییرات هورمون ها و … ایجاد می شوند. ژل های ضد لک نوعی محصول مراقبت از پوست است که از بروز قرمزی و لکه های پوستی اجتناب می کند. همچنین این محصولات باعث محو شدن و یا کم رنگ شدن لکه های پوستی می گردند.

خلاصه اطلاعات مالی و اقتصادی طرح توجیهی تولید و بسته بندی ژل ضد لک

موضوع طرح توجیهی تولید ژل ضد لک
دستگاه صادرکننده مجوز سازمان صنعت و معدن و تجارت
سرمایه کل موردنیاز اجرای طرح 299,003 میلیون ریال
میزان سرمایه ثابت 227,462 میلیون ریال
سرمايه در گردش 71,542 میلیون ریال
سرمایه موردنیاز خرید تجهیزات خط تولید 175,000 میلیون ریال
ارزش فروش محصولات سالانه طرح 756,000 میلیون ریال
زمین 1,000  متر مربع
تعداد پرسنل ستادی و اجرایی 10   نفر
هزینه­ های قبل از بهره­ برداری طرح 600  میلیون ریال
هزینه­ های سوخت، آب شرب، برق و … 2,315 میلیون ریال
میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 14,563 میلیون ریال
ضریب ميزان تولید در نقطه سربسر 82  درصد
نسبت سود خالص به ارزش فروش 14  درصد
نرخ برگشت سرمایه 39  درصد
دوره برگشت سرمایه 2.5  سال
سرانه ارزش فروش محصولات تولید شده 51,600  میلیون ریال
سرانه سرمایه ثابت 12,889 میلیون ریال
سرانه سرمایه­ گذاری کل 18,376 میلیون ریال
نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 56  درصد
مقدار NPV 187,738  میلیون ریال
مقدار NPV/I 22  درصد
میزان IRR در حالت عادی 20  درصد
میزان IRR در حالت بدبینانه 1   درصد

لک های پوستی اگر به میزان زیاد باشند می‌توانند یکی از آزاردهنده ترین مسائل زندگی یک فرد مخصوصا خانم هایی که به ظاهرخود اهمیت بالایی می‌دهند باشند. اما این به این معنا نیست که راه حلی برای رفع این مشکل وجود ندارد. ژل های ضد لک یکی از پاسخ های بازار برای رفع نیاز افرادی است که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. اما قبل از آنکه به معرفی و بررسی کامل یک ژل ضد لک قوی بپردازیم بهتر است عواملی که باعث ایجاد لک در پوست و صورت خواهد شد را بیان کنیم.

قرار گرفتن در معرض نور آفتاب

شاید بسیاری از شما به اثرات مخربی که پرتو فرابنفش در پوست می گذارد توجه نکنید. اما اثرات مخرب این پرتو در طول زمان بروز پیدا می کند که یکی از این اثرات مضر قرار گرفتن مداوم در معرض نور آفتاب، ایجاد لک های پوستی است. زمانی که بدون استفاده از کرم ضدآفتاب و کرم ضد لک در معرض نورخورشید قرار می گیرید پوست شما حالت تدافعی پیدا کرده و برای آنکه اشعه فرابنفش وارد پوست نشود اقدام به تولید ملانین خواهد کرد و ملانین سازی بیش از حد پوست نتیجه ای جز ایجاد لک های پوستی نخواهد داشت.

افزایش سن و ایجاد لک های پوستی

با بالا رفتن سن و تولید هورمون های مختلف در بدن انسان به دلیل افزایش سن، لک های پوستی نیزبه صورت کمرنگ در گردن، پشت دست ها و صورت ایجاد می شوند که هرچه سن افزایش پیدا کند این لک ها نیز پررنگ تر خواهند شد و اگربه آن ها رسیدگی نشود ممکن است به صورت ضایعه های درشت و پررنگ درآمده و مشکلات جسمانی بیشتری را نیز ایجاد کنند.

یکی از بهترین راه حل ها برای پیشگیری از ایجاد لک های پوستی و بهبود آن ها استفاده از کرم و ژل های ضد لک مخصوص افراد بالای ۴۰ سال، است که با کاهش اثر رادیکال های آزاد و آنزیم تیروزیناز باعث کاهش محسوس لک های پوستی ناشی از افزایش سن خواهد شد و خیال شما را از این بابت راحت خواهد کرد.

عوامل هورمونی عامل ایجاد کک و مک

بروز کک ‌و مک در پوست به عوامل بسیاری بستگی دارد. برای مثال خانم های باردار به دلیل هورمون های مختلفی که در بدن آن ها ترشح می شود، اگر قبل از حاملگی از قرص های ضدبارداری استفاده می کردند ممکن است در دوران حاملگی ، بدن آنها شروع به ایجاد لک مخصوصا روی پوست صورت کند که به ملاسما معروف است. یا افرادی که در سن بلوغ هستند بیشتر در معرض ایجاد کک و مک و لک های پوستی هستند که ممکن است آزاری برای آن ها نداشته باشد و فقط زیبایی ظاهری آن ها را تحت تاثیر قرار دهد و بهتر است درمان شود.

استفاده از داروهای خاص

پوست بدن بسیاری از افراد، حساس است و با استفاده از داروهای خاص مانند داروهای اعصاب و ضد سرطان ممکن است شروع به ایجاد لک های قهوه ای روی صورت و پشت بدن و روی شانه ها کند که درابتدا کمرنگ و قابل درمان است و اگر این افراد بدون هیچگونه محافظی دربرابر نورآفتاب قرار گیرند لک های پوستی آن ها بیشتر خواهد شد.

اما با قطع داروها و استفاده از کرم و ژل های ضد لک، کم کم لک ها محو خواهند شد و از بین خواهند رفت دلایل بسیار زیادی مانند ابتلا به بیماری های مختلف تنفسی و کلیوی، از بین رفتن تعادل بدن در ملانین سازی، کمبود ویتامین های مختلف مانند 12B، بیماری های پوستی و… برای بروز لک های پوستی وجود دارد که بهترین راه برای از بین بردن این لک ها استفاده از یک ژل ضد لک خوب و باکیفیت است که بتواند در محو شدن آن ها تاثیر شگفت انگیزی داشته باشد.

ویژگی های فرمول ژل ضد لک تولیدی

1) از بین برنده کلیه لک های پوستی

2) پیشگیری از بروز لک های پوستی جدید

3) روشن کننده پوست

4) حاوی عصاره و روغن های گیاهی و ویتامین های مختلف

5) بازسازی و تقویت کننده پوست

6) دارای اثرات پایدار و بدون برگشت

7) دارای غلظت مناسب

کد آیسیک

ردیف محصول کد ISIC
1 انواع پماد، کرم، ژل و لوسیون آنتی بیوتیک 2423412441
2 کرم ضد لک 2424512425
3 بسته بندی کرم ها 7495412307

معایب و مزایای استفاده از ژل ضد لک

ژل های ضد لک روشن کننده پوست هستند و می تواند پوست های تیره, گندمی و سبزه را روشن کند. همچنین لکه های پوستی را محو می کند و می تواند کک مک هایی که به صورت مادر زادی ایجاد شده اند را به طور کلی از بین ببرد. اگر از این محصولات به صورت صحیح استفاده شود هیچ گونه عوارضی نداشته و برگشت ناپذیر هستند.

از معایب ژل های ضد لک مقدار هیدروکنون هاست که نباید از 4 درصد بیشتر باشد در غیر این صورت به دلیل کاهش تولید ملانین, تحریک پذیری پوست افزایش می یابد و پوست قرمز و ملتهب می شود و ممکن است موجب بروز سوختگی سلول های پوستی، افزایش سطح لک های قدیمی و ایجاد لک های جدید شود.

کاربردهای ژل ضد لک قوی

روشن کنندگی پوست

همانطور که اشاره شد اگر از یک ژل ضد لک با کیفیت و قوی استفاده کنید گویی با یک تیر دو و یا حتی چند نشان زده اید. یکی از آن‌ها روشن کردن پوست است که بسیاری ازخانم های دارای پوست گندمی و سبزه به دنبال آن هستند.

ایجاد طراوت و شفافیت پوست

با توجه به آنکه در ژل های ضدلک از مرطوب کننده ها و ویتامین های مختلف استفاده شده است پس از یک دوره دوماهه استفاده از آن شاهد پوستی بسیار با طراوت و تازه هستید که می‌تواند شوق زندگی را در شما چند برابر کند. زمانی که از ژل ضد لک استفاده می کنید به هیچ عنوان شاهد چربی روی پوست خود نخواهید بود. زیرا این ژل در حدی که پوست شما به آن نیاز داشته باشد رطوبت موجود در هوا را جذب کرده و آن را روی پوست نگهداری می کند.

از بین بردن لک های پوست و عدم برگشت آن ها

به هیچ عنوان پس از استفاده از یک ژل ضد لک خوب و باکیفیت، شاهد ایجاد عوارض جانبی و حتی برگشت لک های پوست و صورت خود نخواهید بود. جالب اینجاست که با استفاده از یک ژل ضد لک خوب و باکیفیت نه تنها لک های پوستی قدیمی صورت شما از بین خواهد رفت بلکه این ژل ها از ایجاد لک های جدید روی پوست که بر اثر پیری، بارداری، مصرف داروهای مختلف دارای عوارض جانبی، آفتاب سوختگی و… به وجود می آیند، جلوگیری می کنند و اجازه تولید بیش از حد رنگدانه ها به پوست را نمی دهند و در عوض به کلاژن سازی بیشتر پوست کمک خواهند کرد.

عدم قرمز شدن پوست

زمانیکه از بعضی از ژل های ضدلک استفاده می کنید ممکن است در ابتدا شاهد تورم پوست و یا قرمز شدن آن وهمچنین پوسته پوسته شدن آن شوید اما با استفاده از ژل ضد لک به هیچ عنوان حتی در ابتدای شروع دوره نیز با این عوارض روبه رو نخواهید شد. زیرا این ژل های ضدلک فاقد هیدروکینون بوده و از ویتامین های مختلفی مانند A و C تشکیل شده اند که اجازه ایجاد و بروز اثرات مخرب روی پوست را نمی دهد.

نحوه عملکرد ژل ضد لک

 این ژل ها معمولا حاوی هیدروکینون، AHA و ویتامین C هستند، استفاده از ژل های ضد لک معمولا پوست را کمی روشن تر از قبل می کند. البته تاثیر ژل ضد لک در از بین بردن لکه تا حد زیادی به غلظت مواد به کار رفته در کرم بستگی دارد.

هیدروکینون، آربوتین و آزلائیک اسید ترکیباتی هستند که سلول های رنگدانه پوست را از بین می برند و از تولید ملانین در پوست جلوگیری می کنند.

رزورسینول از تولید رنگدانه در پوست جلوگیری می کند و همچنین می تواند لکه های قهوه ای و تیره را از بین ببرد.

ترکیبات دیگر شامل اسید کوجیک است که این اسید نیز خاصیت ضد لکی داشته و آنزیم های تیروزیناژ را مهار می کند.

این ژل ها حاوی آنتی اکسیدان هایی هستند که رادیکال های آزاد را خنثی می کنند. همچنین برخی ترکیبات موجود با تحریک تولید کلاژن باعث شادابی پوست می شوند.

بسته بندی محصولات تولیدی

محصول تولیدی به صورت تیوپی در وزن ها و اشکال مشخص بسته بندی شده و سپس در کارتن های مقوایی قرار داده می شوند و بسته بندی نهایی صورت می گیرد. در مورد بسته بندی این نکته قابل ذکر است که محصولات باید در بسته بندی های نفوذناپذیر و مقاوم عرضه گردد و مواد به کار رفته در ساخت ظروف به خودی خود یا در ترکیب با محصولات تولیدی نباید خطری برای مصرف کننده به وجود آورد.

برچسب محصولات باید دارای اطلاعات زیر باشد :

 • نام فرآورده
 • ترکیبات بر حسب مقدار مصرف
 • نام و نشانی سازنده
 • وزن خالص
 • شماره پروانه ساخت
 • تاریخ تولید
بررسی بازار و قیمت فروش

بررسی امکانات فروش برای محصول تولید شده در هر واحد جدید صنعتی می تواند عامل بسیار موثری در ارزیابی موقعیت اقتصادی و آینده این گونه واحدها باشد. در این ارتباط با در نظر گرفتن ویژگی های خاص هر صنعت، وضعیت تولیدات داخلی و میزان مصارف و نیازهای داخلی (بر مبنای انواع کاربرد محصولات) مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد و با تعیین میزان کمبود تولید داخلی محصول، باید سهم قابل کسب بازار برای واحدهای جدید ارزیابی گردد.

از سوی دیگر ویژگی های هاص هر صنعت، ممکن است امکانات ویژه ای را برای فروش و بازاریابی محصولات آن فراهم آورد که در هر مورد باید به طور جداگانه مورد بررسی قرار گیرد. در این قسمت مسائل فوق الذکر در ارتباط با امکانات فروش محصولات جهت ارزیابی نهایی شاخص های اقتصادی واحد مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد و قیمت فروش محصول مشابه بر مبنای نرخ های رسمی بازار ارائه خواهد گردید.

بررسی روند واردات و صادرات

امکان صادرات این محصولات آرایشی و بهداشتی در صورت مطابقت با استاندارهای جهانی و همچنین بسته بندی مناسب وجود دارد. کشورهای حوزه خلیج فارس و آسیای میانه، بازار صادرات خوبی برای محصولات تولیدی داخل هستند. با توجه به ویژگی های محصولات و پتانسیل های موجود در کشور روند صادرات محصول طی سال های آتی صعودی برآورد می گردد.

پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح تولید ژل ضد لک

انتخاب منطقه جغرافيايی مناسب به منظور احداث یک واحد صنعتی به خصوص از لحاظ دسترسی به منابع تامين مواد اوليه و نزديک بودن به كانون های مصرف محصول، از پارامترهای مهم و تاثيرگذار در راه اندازی آن می ­باشد. همچنين در صورت تمايل برای صادرات دسترسی آسان به مراكز صادراتی و پورتهای صادراتی از جمله اين پارامترها است.

امكانات موردنياز از جمله دسترسی به تاسيسات زيربنايی از جمله آب , برق و… و دسترسی به راه های ارتباطی و هزينه­ های آن نيز از جمله پارمترهای مهم خواهد بود. بطور کلی مکان احداث واحد تولیدی بایستی در نزديکی مراکز مصرف باشند.

 1. نیروی انسانی کافی (فنی و ستادی مورد نیاز کلیه جایگاه های خدمتی واحد صنعتی)
 2. زمین مناسب ( قیمت و ارزش زمین , دسترسی و ابتیاع آسان زمین و….)
 3. معافیت های مالیاتی و عوارض های پرداختی (جهت افزایش میزان نرخ برگشت سرمایه و سوددهی طرح)
 4. دسترسی آسان به منابع تامین مواد اولیه
 5. دسترسی به خطوط ارتباطات زمینی , ریلی و دریایی (جهت کم نمودن هزینه های مربوطه)
 6. دسترسی سریع و آسان به منابع یوتیلیتی (آب , شبکه برق فشار متوسط و قوی, سوخت و مخابرات)

لطفا به این مطلب امتیاز دهید.

امتیاز کاربر: 2.53 ( 2 نتایج)
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
0
  0
  سبد خرید
  Your cart is emptyReturn to Shop