استارت آپمقالات کسب و کار

ایده و اجرا مهمترین اصل موفقیت استارتاپ و هسته اصلی کسب و کار

جای هیچ شکی نیست که اگر مرحله ای به اسم اجرا وجود نداشته باشد ایده به هیچ دردی نخواهد خورد. اولین مرحله در ایجاد یک استارتاپ داشتن هسته اولیه آن یا ایده است، اما در مرحله دوم خوب و یا بد بودن ایده آزمایش می شود. بنابراین به جای اینکه مدام به ایده های خود ببالید، به دنبال عملی کردن آنها باشید.

استیو جابز: برای من ایده ها تا زمانی که عملی نشوند هیچ ارزشی ندارند. اگر ارزش ایده برابر با یک باشد، اجرا ارزشی میلیون ها برابر دارد .

عمل کردن مثل آب هسته اصلی کسب و کار را سیراب می کند
مثل بذر یک گیاه که برای رشد خود به آب، خاک و نور خورشید احتیاج دارد، ایده هم برای رشد به اجرا نیاز دارد. بدون آن هیچ ایده ای هر چقدر عالی به واقعیت نمی رسد.

اجرا درستی ایده را آزمایش می کند

بین داشتن یک برنامه مناسب و انجام مناسب یک برنامه تفاوت های زیادی وجود دارد. در فضای رقابتی بازار مطمئنا با چالش های جدید و پیش بینی نشده ای روبه رو خواهید شد که امکان بروز خطا را به مراتب بالاتر می برد. ایده برای حل این چالش ها به کمک شما می آید و اجرای آن درستی ایده را نشان می دهد.

نحوه عمل مزیت رقابتی یک کسب و کار است

اجرا به معنای بهبود مداوم کسب وکار است. درست مثل پرورش ایده که باید یک ایده بزرگ را به گروهی از ایده های مرتبط با آن تقسیم کنید، این مرحله نیز به مرحله هایی کوتاه تر و قابل دسترسی تقسیم می شود. مثل بازی دومینو، با پیشروی مهره ها نتیجه کار شما بیشتر خود را نشان می دهد که عامل تمایز شما با بقیه رقبا  می شود.

چرا اجرا سخت ترین مرحله کسب و کار است ؟

اجرای یک ایده چالشی ترین بخش یک کسب وکار است

خیلی از ایده هایی که به فکر شما می رسند قبلا به فکر افراد دیگر هم رسیده اند و به دلیل ناتوانی در عملی کردن آن، ایده را پیگیری نکرده اند. شما هم اگر توانایی انجام ایده خود را ندارید احتمالا آن را فراموش خواهید کرد یا اگر به درستی اجرا نکنید شکست خواهید خورد.

اجرا کار زیادی می طلبد
برای رسیدن به محصول نهایی مراحل زیادی را باید طی کنید. عامل مشترک تمامی این مراحل کار زیاد است که به پشتکار شما بستگی دارد. بنابراین نباید خیلی زود ناامید شوید و دست از کار بکشید .

اجرا نیازمند سرمایه مالی است

ایده و اجرا آن، نیازمند سرمایه

پیدا کردن ایده مناسب کار زیاد سختی نیست و نیاز به پول و سرمایه زیادی هم ندارد. شما در هر حالتی می توانید به ایده مناسب برسید. اما در اجرا نیاز به یک بودجه از پیش تعریف شده دارید. پیدا کردن منبع مالی یکی از چالش های شروع یک استارتاپ به شمار می رود که موفقیت در آن می تواند مسیر را آسان تر کند.

جمع بندی

این دو اصل برای شروع یک استارتاپ حیاتی به نظر می رسند. ایده مسیر را نشان می دهد و اجرا مسیر را برای رسیدن به هدف هموار می کند. بنابراین اگر به دنبال ایجاد یک کسب و کار جدید هستید باید به این دو اصل مهم اهمیت زیادی بدهید. همچنین اگر ایده شما قبلا توسط شرکت های دیگر عملیاتی شده اند نگران نباشید، رمز موفقیت در ایده بی همتا نیست، اجرا عامل تمایز شما از بقیه رقبا خواهد بود. فیسبوک بعد از مای اسپیس و پپسی بعد از کوکا کولا شروع به فعالیت کرده اند. بنابراین دست از ایده پردازی بر ندارید، ایده های خود را یادداشت کرده و برای عملی کردن آنها برنامه ریزی کنید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید:

امتیاز کاربر: 4.85 ( 3 نتایج)
گردآورنده
تی توجیهی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
0
    0
    سبد خرید
    Your cart is emptyReturn to Shop