ایده هاایده های صنعتی و معدنی

طرح توجیهی تولید پلاستیک خودچسب (سال 1400) + word و pdf

پلاستیک خودچسب در کشور ما بنام پلاستیک استرچ می باشد. تنها مورد از موارد پلاستیکی است که باتوجه به ضخامت آن قابل استفاده در تمامی صنایع جهت بسته بندی است. (10 تا 20 میکرون) صرفه اقتصادی این محصول زمانی مشخص می شود که شرکت ها جهت بسته بندی پالت ها و غیره با ارتفاع و در ابعاد مختلف چیزی در حدود 50% می بایست هزینه مازاد پرداخت کنند.

در حالیکه این پلاستیک با توجه به ضخامت آن در هرکیلو چیزی حدود 100 متر می باشد و هزینه بسته بندی به 1/2 کاهش پیدا خواهد کرد. از دیگر مزایای این محصول می توان به سبک بودن و قابل حمل بودن آسان و ارزان بودن در ابعاد بالا نام برد همچنین دلیل اقتصادی بودن آن نیز این می باشد که در کشور تنها یک شرکت تولیدکننده آن می باشد و نیاز کشور کلا از خارج تامین می گردد.

مزایای بسته بندی پلاستیک خودچسب

 • وزن کم و سبک
 • قابلیت کشش
 • قابلیت خمیدگی
 • مقاوم در مقابل آب
 • نفوذناپذیری و مانع تخلخل
 • امکان رویت کالای داخل
 • مقاومت در برابر شک و ضربه

نام و کد آیسیک محصول

نام محصول :ورق پلاستیکی (پلاستیک خودچسب) و کد ISIC محصول: 25201215

نگارش انواع طرح توجیهی با نرم افزار کامفار در کلیه زمینه ها طبق اصول استاندارد و 4 ماه ضمانت اصلاح رایگان با 18 سال سابقه در تهیه و تنظیم طرح.

شماره تعرفه گمرکی

تعرفه کالا
39199090 صفحه، ورق، نوار خودچسب بصورت ورق یا رول با پهنای بیشتر از20 سانتیمتر غیر مذکور در جای دیگر

موارد مصرف و کاربرد

صنایع بسته بندی به عنوان مهمترین زمینه کاربرد پلاستیک های خودچسب محسوب می گردند و در حقیقت بسیاری از آنها در صنعت کاربرد دارند. بسته بندی به دو گروه صنایع غذایی و غیرغذایی تقسیم می شود. در بسته بندی صنایع غذایی قوانین خاصی وجود دارد. در اینگونه بسته بندی ها به مسائل بهداشتی و اثرات سوء این مواد بر روی ماده غذایی توجه بسیار می شود.

تصویر کاربرد پلاستیک خودچسب

بررسی کالاهای جایگزین

بسته بندی چوبی :

مزایا :
استحکام بهتر نسبت به ماقبل
مقاوم در برابر ضربه
جذب حرکت و شک
مقاوم دربرابر فشردگی
مناسب برای کالای حجیم

معایب :
هزینه بالا نسبت به پلاستیک و مقوا
داشتن نفوذ پذیری و تخلخل
خطرجذب حرارت و آتش سوزی
کاربرد برای جامدات (فقط)
عدم استفاده برای کالای پودری
عدم قابلیت کشش
حجم زیاد و وزن بالا

جهت سفارش طرح توجیهی تولید پلاستیک خودچسب یا پلاستیک استرچ برای دریافت وام و مجوز تاسیس با شماره های : 1909-2842-021 یا 09056370500 تماس بگیرید.

بسته بندی فلزی :

مزایا :
استحکام بسیاربالا
استحکام در برابر خمیدگی
استحکام در برابر فشردگی
نفوذ ناپذیری و بدون تخلخل
قابلیت هدایت حرارت
عایق در برابر نور
خاصیت نگهداری انواع مواد

معایب :
نسبتا سنگین
امکان زنگ زدگی
هزینه بالا
عدم انعطاف در کشش

بسته بندی شیشه ای:

مزایا :
وزن نسبتا بالا
مقاومت در برابر آب
عبور دهی نور
نفوذ ناپذیری و بدون تخلخل
رویت شی داخل آن
کاربرد برای انواع مواد

معایب :
قابلیت شکنندگی
مقاومت کم دربرابر ضربه فشردگی
حساس به حرارت
نامناسب بودن بابعضی از کالاها
برای مواد با حجم کم ودارای حساسیت زیاد
هزینه بسیار بالا

اهمیت استراتژیک پلاستیک خودچسب

یکی از مولفه های مهم و عامل تعیین کننده پیشرفت کشورهای توسعه یافته جهان و توفیق آن ها در افزایش روزافزون تولیدات و تصاحب بازارهای جهانی، بسته بندی استاندارد و ارائه تولیدات در پوشش بسیار زیبا و مناسب است. فرهنگ بسته بندی محصولات و تولیدات، برای ارائه و فروش در بازارهای مختلف جهان، فرهنگی است

که در سال های اخیر، جایگاه ویژه ای را کسب کرده است و به عاملی مهم در میزان فروش یک واحد تولیدی تبدیل شده است. هر چقدر بسته بندی یک محصول زیبا، مناسب، در برگیرنده مشخصات و معرف محصول و مهمتر این که مطابق با جنبه ها و خصوصیات روان شناختی خریداران باشد، به همان اندازه، از بازار و فروش خوبی برخوردار خواهد بود.

این امر تا آن جا اهمیت دارد که در بسیاری از موارد بسته بندی زیبا و مناسب محصول، خریداران را مجذوب خود کرده و به مقیاس زیادی مسئله کیفیت را تحت الشعاع قرار می دهد. در این صورت است که خریدار به راحتی از کالای با بسته بندی ساده و یا نامناسب می گذرد و محصولی را میخرد که از پوشش یا بسته بندی زیباتری برخوردار باشد، هر چند که از لحاظ کیفیت پایین تر از اجناس دیگر باشد.

در یک کلام، می توان چنین گفت که عامل اساسی در جهت فروش هر چه بیش تر اجناس و کالاهای تولیدی واحدها و فابریکه ها، ایجاد و پیدایش اشکال و روش هایی خاص، جدید و جذاب در ارائه آن محصولات به مصرف کنندگان است بسته بندی یک عمل فنی اقتصادی است که هزینه های تحویل کالا را به حداقل می رساند.

در حالی که فروش و در نتیجه سود حاصل از آن به بالاترین حد افزایش می یابد. بسته بندی نقش های زیادی علاوه بر نگهداری انجام می دهد. یکی از زمینه های پویا و دینامیک آن به فروش رسیدن این مواد در بازار رقابت و تجارت است. اکنون با پیشرفت تکنولوژی و تولید انبوه محصولات بدون استفاده از بسته بندی، عرضه محصول به صورت عمده فروشی یا خرده فروشی در بازار امکان پذیر نیست.

یعنی با وجود اینکه به نظر می رسد این کار هزینه اضافی به تولید کننده تحمیل می کند. اما باید در نظر داشت بدون استفاده از آن کل هزینه تولید به هدر خواهد رفت. بسته بندی از نقطه نظر جذاب بودن ظاهر بسته و بازارپسند کردن آن نیز اهمیت زیادی دارد و این جنبه آن در بعضی موارد بقیه اهداف کاربرد آن را تحت پوشش قرار می دهد.

کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده

تولید و مصرف پلاستیک جهت بسته بندی در بسیاری از کشورهای صنعتی جهان صورت می پذیرد.

شرایط صادرات

برای صادرات پلاستیک خودچسب شرایط خاصی وجود ندارد و فقط با رعایت شرایط استاندارد جهانی این کار به راحتی قابل اجرا می باشد.

بررسی اجمالی تکنولوژی

ابتدا مواد اولیه به نسبت موردنیاز توزین می گردد. و جهت مخلوط شدن به مخلوط کن هدایت می شوند. مخلوط به دست آمده توسط نقاله و انجام مرحله دوم اختلاف به یک آسیاب دو غلتکی هدایت می شود. سپس موتد مخلوط شده به دستگاه اکسترودر هدایت شده و با استفاده از تسمه نقاله مواد به درون کلندری متشکل از 4 غلتک جهت دادن ضخامت به فیلم پی وی سی عبور داده می شود.

با عبور از خشک کن دمای فیلم کاهش می یابد و مرحله چسب زنی انجام می گیرد و سپس جهت تهیه آن بصورت رول پیچیده شده کناره های آن برش داده شده و ضایعات حاصل از برش به آسیاب اولیه برگشت داده می شود و فیلم پی وی سی بصورت رول پیچیده شده و با استفاده از کاغذ کرافت بسته بندی می شود.

تعیین نقاط قوت و ضعف تکنولوژی

عدم استفاده از ماشین آلات روز دنیا.

ماشین آلات تولید پلاستیک خودچسب
ردیف نام ماشین تعداد
1 دستگاه اکسترودر پلاستیک 2
2 آسیاب غلطکی 1
3 کلندر 1
4 دستگاه نوار کشی 5
5 کمپرسور 2
6 جمع کن 2
7 ماشین چاپ 2
8 هزینه نصب و راه اندازی 1
مواد اولیه و بسته بندی موردنیاز
ردیف نام مواد محل تامین
1 پلی اتیلن سبک و سنگین ایران
2 پلی پروپیلن ایران
3 کاغذ کرافت ایران
4 چسب استرچ خارج

لطفا به این مطلب امتیاز دهید:

امتیاز کاربر: 5 ( 3 نتایج)
گردآورنده
تی توجیهی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. باسلام واحترام
   لطفا برای ثبت سفارش و هماهنگی بیشتر با شماره: 1909-2842-021 یا 09056370500 تماس حاصل فرمایید. ضمنا واتساپ سایت برروی خط همراه ذکر شده فعال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
0
  0
  سبد خرید
  Your cart is emptyReturn to Shop