ایده هاایده های صنعتی و معدنی

طرح توجیهی تولید فرفورژه (سال 1401) + word و pdf

طرح توجیهی حاضر، تولید فرفورژه می باشد. این محصولات در ردیف مبلمان و اثاثیه لوکس خانگی طبقه بندی می گردد. انواع مبل، تختخواب، بوفه، قاب آئینه، میز تلویزیون، گلدان های فانتزی، آباژور، لوستر و موارد مشابه که به شکل خاص و دکوری تولید و تزئین می گردند در این گروه قرار دارند.

فرفورژه از فلز ساخته شده و عموما به رنگ سیاه عرضه می گردد و به نوعی می توان گفت که کسب و کار تولید فرفورژه تلفیقی از هنر و صنعت است که در آن ظرافت و زیبایی هنر با تولید صنعتی تلفیق و محصولی بازار پسند تولید و به بازار عرضه می گردد.

بعضا بصورت سرویس کامل نیز انجام می گیرد که در این صورت این محصولات شامل : مبلمان، سرویس خواب، سرویس ناهارخوری و دکور و تزئینات در طرح ها و رنگهای مختلف با ترکیبی از پارچه ، فلز و چوب در طرح های هخامنشی و غیره تولید می گردد.

این محصولات توسط دو گروه تولید می گردد :

 1. گروه اول : واحدهای تولیدی صنعتی
  این گروه را کارخانه های صنعتی تشکیل می دهند که همانند سایر محصولات صنعتی، نیز تولید و به بازار عرضه می گردد.
 2. گروه دوم : واحدهای تولیدی صنفی
  بخش عمده تولید مبل و فرفورژه توسط واحدهای صنفی انجام می گیرد. این واحدها فاقد پرونده در وزارت صنایع بوده و تحت نظارت سندیکا و اتحادیه ها فعالیت می نمایند.

در ارتباط با سهم تولید و فروش گروه های فوق باید گفت که واحدهای صنفی از میزان بسیار بالاتری برخوردار هستند. این گروه بصورت مغازه ای و کارگاهی در سطح کشور و بخصوص شهر تهران پراکنده می باشند.

کد آیسیک
در مورد کد آیسیک که در مورد تولید کارخانه ای فرفورژه صادر می گردد نیز باید گفت که فرفورژه به همراه سایر مبلمان و اثاثیه اداری و منازل تولید می گردد و لذا کد مستقلی برای آن وجود ندارد.

موارد مصرف و کاربرد فرفورژه تولیدی

محصولات تولیدی طرح، بعنوان مبلمان و اثاثیه لوکس و فانتزی محسوب می گردند و لذا موارد مصرف آن نیز در خانه ها، ادارات، شرکت ها و موارد مشابه خواهد بود که بعنوان محصولات لوکس مطرح می باشند و لذا مصرف آن نزد خانوارهای مرفه و طبقه های بالای جامعه صورت می گیرد.

انواع محصولات فرفورژه

فرآیند تولید فرفورژه

شرحی بر فعالیت های مختلف فرآیند تولید :

1. برش پروفیل فولادی

پروفیل مورد استفاده در ساخت اسکلت محصولات، انواع لوله، تسمه و برخی دیگر از پروفیل های فولادی است. این پروفیل ها در اندازه لازم برش خورده و پس از آن شکل دهی می گردند. شکل دهی در این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که بخشی از زیبایی نهایی محصول را همین شکل دهی تشکیل می دهد.

2. ساخت اسکلت محصول
روش ساخت اسکلت محصول جوشکاری، پرچ و پیچ می باشد که تمامی فعالیت های فوق در این مرحله انجام می گیرد.

3. دکوراسیون اسکلت
اسکلت محصول علاوه بر شکل دهی لازم است از دکور مناسب نیز برخوردار باشد. لذا در این مرحله دکوراسیون لازم بصورت دستی و ماشینی روی اسکلت انجام می گیرد.

4. مونتاژ

این محصولات علاوه بر اسکلت فولادی از قطعات دیگری مانند تشک، پارچه، لامپ، شیشه و غیره تشکیل شده است. لذا این قطعات پس از آماده سازی روی اسکلت مونتاژ می گردد.

5. تریم نهایی

زیبائی ظاهری یکی از الزامات اجتناب ناپذیر در مورد محصولات فرفورژه است که ایجاد بخشی از آن در مراحل مختلف تولید صورت گرفته و در انتهای کار نیز کارهای ظریف دکوراسیون و زیبا سازی روی محصول انجام می گیرد. رنگ آمیزی و نقاشی، نصب برخی قطعات دکور و غیره از این موارد محسوب می گردند.

بررسی کالاهای جایگزین

این محصولات نوعی مبلمان و اثاثیه منزل معرفی گردید. از اینرو کالاهای جایگزین آن را به صورت زیر می توان معرفی کرد :

جدول معرفی کالاهای جایگزین
ردیف محصولات فرفورژه
کالاهای جایگزین
1 مبل ها کلیه انواع مختلف مبل های چوبی و فلزی
2 لوستر ها انواع مختلف لوسترهای شیشه ای، پلاستیکی و فلزی
3 مجموعه چراغ های فانتزی  انواع مختلف چراغ ها
4 نشیمن ها از اسکلت فلزی  انواع مختلف صندلی ها
5 تختخواب ها  انواع تخت های چوبی و فلزی
6 میزها انواع میزهای چوبی، شیشه ای و پلاستیکی

همانطوری که از جدول بالا نیز مشخصاست محصولات مورد مطالعه دارای کالای جایگزین بسیار متنوعی می باشند. بعنوان مثال در مورد تختخواب ها، دارای تختخواب های چوبی و فلزی بوده و هر کدام از آنها نیز خود به تنوع های مختلف قابل تقسیم بندی باشند.

بنابراین مشاهده می گردد که مشتری در انتخاب کالا از آزادی عمل بسیار بالایی برخوردار است و لذا اثرات کالاهای جایگزین بر محصولات مورد مطالعه نیز شدیدا بالا می باشد. ذیلا برخی عوامل مهم که می توانند سبب جایگزینی کالاهای مشابه برای محصولات مورد مطالعه گردند، آورده شده است :

کیفیت، شکل ظاهری و دکوراسیون

اصلی ترین عامل در انتخاب محصولات فرفورژه توسط مشتریان، کیفیت، شکل ظاهری و دکوراسیون این کالاها می باشد. بنابراین در صورتی که تولید کننده نتواند نیاز مشتری را از این لحاظ تامین نماید، مسلما کالاهای جایگزین مورد توجه مشتری قرار خواهد گرفت.

قیمت

قیمت این محصولات به نسبت کالاهای مشابه خود بالاتر است. البته لازم است به این مسئله توجه شود که مقایسه قیمت لازم است در مورد کالاهای مشابه صورت گیرد.

بعنوان مثال یک تختخواب فرفورژه از یک تختخواب فلزی با همان شرایط از قیمت بالاتری برخوردار است. ولی در صورتیکه همان تختخواب (فرفورژه) با یک تختخواب چوبی لوکس مورد مقایسه قرار گیرد، در اینصورت موضوع بر عکس خواهد شد.

بنابراین قیمت عاملی است که مشتری در هنگام انتخاب، توجه زیادی به آن دارد و با توجه بر اینکه بعلت تعدد بالای کالای جایگزین، مشتری از حق انتخاب بالایی برخوردار است لذا حساسیت انتخاب به نسبت قیمت بالا خواهد بود.

جهت سفارش به روز طرح توجیهی تولید فرفورژه برای دریافت وام و مجوز با شماره های : 09056370500 یا 1909-2842-021 تماس بگیرید.
شکل ظاهری و دکوراسیون فانتزی

یکی از دلایل اصلی انتخاب محصولات فرفوژه از سوی مشتریان، شکل فانتزی و طرح های شاد و لوکس آن می باشد و به نوعی می توان گفت که کسب و کار تولید این محصولات تلفیقی از هنر و صنعت است. از اینرو تولیدکننده لازم است در طراحی و تولید این اصل را کاملا مورد توجه قرار دهد تا از شانس بیشتری در انتخاب شدن توسط مشتری بوجود آورد.

فرفورژهسرویس کامل

برخی مشتریان خواهان خرید سرویس کامل این محصولات می باشند که شامل سرویس خواب، میز تلویزیون، سرویس غذاخوری و برخی قطعات دیگر می باشد، هستند. از اینرو لازم است تولید کننده توان ساخت سرویس کامل این محصولات را داشته باشد.

اهمیت استراتژیکی کالا در دنیای امروز

محصولات مورد مطالعه در ردیف کالاهای لوکس و فانتزی جامعه قرار می گیرند که افراد با درآمدهای متوسط به بالا از آن استفاده می کنند. از اینرو هر چند این کسب و کار همانند سایر فعالیت های تولیدی سبب ایجاد اشتغال مولد شده و نقشی را در توسعه اقتصادی کشور دارد ولی به نظر نمی رسد که اهمیت آن در دنیای امروز در سطح استراتژیک و اساسی باشد.

کشورهای عمده تولیدکننده و مصرف کننده محصول

محصول فرفورژه در بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهان تولید و مورد استفاده قرار می گیرد ولی تعدادی از کشورها در این کسب و کار بعنوان کشورهای مطرح جهان محسوب می گردند که ذیلا به آن ها اشاره شده است :

 • ایتالیا
 • فرانسه
 • اسپانیا
 • آمریکا
 • برخی کشورهای آسیایی

در کشور ما اکثرا محصولات ساخت کشور ایتالیا مورد کپی سازی قرار می گیرد. همچنین در برخی کشورهای آسیایی مانند چین، ژاپن، کره جنوبی، تایلند و غیره محصولات فرفورژه بعنوان محصولات عمومی مصرفی جامعه محسوب می گردند. لذا بخش عمده تولید مبلمان و اثاثیه خانگی بصورت فرفورژه انجام می گیرد.

سطح تکنولوژی تولید در واحدهای فعال

با توجه به تکنولوژی مورد استفاده در تولید محصول مورد مطالعه، باید گفت که تفاوت عمده در این دو نوع تکنولوژی وجود ندارد و در مورد کلیه واحدهای تولیدی آن یکسان و تفاوت خاصی بین تکنولوژی ها وجود ندارد. لیکن آنچه که سبب ایجاد تمایز بین محصولات تولید شده کارخانجات مختلف نسبت به همدیگر می تواند بشود، شامل موارد زیر خواهد بود :

 • توان مهندسی واحد تولیدی در طراحی هنری و مهندسی
 • اجرای دقیق عملیات ساخت
 • دقت عمل و کیفیت دکوراسیون
 • استفاده از رنگ و قطعات جانبی و دکوری مناسب با سلیقه مشتریان

همچنین در اینجا باید گفت که تکنولوژی تولید فرفورژه در سایر نقاط جهان نیز همان روشی است که در ایران مورد استفاده قرار می گیرد، لیکن در برخی کشورها سطح اتوماسیون بالاتر از کشور ما می باشد.

ماشین آلات خط تولید

فرآیند تولید محصول مورد مطالعه نیازمند استفاده از ماشین آلات زیر می باشد :

فهرست ماشین آلات تولید فرفورژه
ردیف  ماشین آلات طرح
1 ماشین تراش
2 ماشین مته ستونی
3 گیوتین ورق بر
4 دستگاه اره آتشی
5 دستگاه اره صابونی
6 ماشین خم
7 تجهیزات جوش برق
8 ماشین نجاری پنج کاره
9 کمپرسور و پیستوله رنگ آمیزی

سفارش انواع طرح توجیهی با نرم افزار کامفار در کلیه زمینه ها طبق اصول استاندارد و 4 ماه ضمانت اصلاح وام با 18 سال سابقه در تهیه و تدوین طرح.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید:

امتیاز کاربر: 4.9 ( 4 نتایج)
گردآورنده
تی توجیهی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام و عرض ادب طرح توجیهی برای تولید انواع محصولات فرفورژه بروز ۱۴۰۰ می خواهم هزینه طرح چقدر می شود ؟

  1. باسلام واحترام
   لطفا برای هماهنگی بیشتر و اطلاع از هزینه طرح مدنظرتان با شماره: 1909-2842-021 یا 09056370500 تماس حاصل فرمایید. ضمنا واتساپ سایت برروی شماره همراه ذکر شده فعال است.

 2. سلام طرح توجیهی محصولات فرفورژه با محاسبات بروز آماده موجود دارید؟ طرح سفارشی هم انجام می دهید؟

  1. باسلام و احترام
   بصورت آماده خیر موجود نیست. بله تخصص ما تدوین انواع طرح توجیهی در همه زمینه هاست. لطفا برای سفارش یا اطلاع از هزینه طرح و هماهنگی بیشتر با یکی از شماره های : 1909-2842-021 یا 09056370500 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
0
  0
  سبد خرید
  Your cart is emptyReturn to Shop