خلاقیتمقالات کسب و کار

8 نکته مفید برای شروع یک تجارت موفق

1.کاری را انجام دهید که دوست دارید.
قرار است وقت و انرژی زیادی را برای شروع یک کار و تبدیل آن به یک تجارت موفق اختصاص دهید،به همین دلیل خیلی مهم است که واقعاً از انجام آن کار لذت ببرید

2.زمانی کار جدید را شروع کنید که هنوز استخدام کار قبلی هستید یکی از نکات تجارت موفق است
تا چه مدت می توان بدون پول زندگی کرد؟ نه خیلی زیاد! و ممکن است زمان زیادی طول بکشد که کارجدیدتان رونق بگیرد و برایتان سوددهی کند. وقتی همزمان با شروع کار جدیدتان هنوز جای دیگری کار کنید و حقوق داشته باشید، می توانید به راحتی از پس هزینه های زندگی برایید.

۳. تنهایی شروع نکنید

 

تصویر همفکری برای شروع تجارت موفق

برای شروع یک تجارت موفق و جدید نیاز به یک گروه پشتیبان دارید و یک عضو از خانواده یا یکی از دوستانتان می تواند ایده های خوب و مفیدی به شما دهد و دلسوزانه به حرفهای شما گوش دهد. حتی می توانید از یک متخصص کمک بگیرید. وقتی می خواهید کار جدیدی را شروع کنید داشتن یک راهنمای کارآموخته بسیار کمک حالتان خواهد بود.

۴. نکته بعدی شروع یک تجارت موفق: اول مشتریهای خودتان را پیدا کنید:
نباید صبر کنید تا رسماً کارتان را شروع کنید و بعد مشتری جذب کنید، زیرا کار شما بدون مشتری باقی نخواهد ماند. قبل از شروع ارتباطات لازم را برقرار کنید و محصولات و خدماتتان را به افراد مختلف معرفی کنید.

۵.برای رسیدن به تجارت موفق خود یک برنامه کاری بریزید:
دلیل اصلی برای داشتن یک برنامه کاری این است که به شما کمک میکند زمان و هزینه زیادی برای شروع کاری که موفق نخواهد شد تلف نکنید. یادتان باشد لازم نیست برای هر ایده کاری که به ذهنتان میرسد یک برنامه کامل طراحی کنید؛ یک طرح کلی از کار هم کفایت میکند.

۶. تحقیق کردن نکته دیگر یک تجارت موفق است:

برای طراحی برنامه کار باید به اندازه کافی درمورد آن تحقیق کنید، اما این فقط یک شروع است. وقتی می خواهید کار جدیدی را آغاز کنید، باید در آن صنعت، محصولات یا خدمات استاد شوید. می توانید قبل از اینکه کار خودتان را شروع کنید، در جایی مرتبط با آن رشته کار کنید.

۷. کمک تخصصی بگیرید:

از طرف دیگر، فقط به این دلیل که می خواهید کاری را شروع کنید، به این معنی نیست که درمورد همه چیز متخصص هستید. اگر حسابدار یا کتابدار نیستید، باید استخدام کنید. اگر باید یک قرارداد بنویسید و وکیل نیستید، یک وکیل بگیرید. برای اینکه کارهایی که در آن تخصص ندارید را خودتان انجام دهید، در طولانی مدت وقت و هزینه بیشتری را تلف خواهید کرد.

۸. سرمایه لازم را به دست آورید:

 

تصویر سرمایه لازم برای تجارت موفق

اگر لازم است پس انداز کنید. برنامه مالیتان را به دقت بررسی کنید. انتظار نداشته باشید که برای شروع کردن یک کار وقتی وارد بانک می شوید، پول لازم را بگیرید و بیرون بیایید. آنهایی که وام کاری می دهند زیاد از ایده های جدید استقبال نمی کنند و علاقه ای به بیزنس های بدون سابقه ندارند.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید:

امتیاز کاربر: 4.73 ( 2 نتایج)
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
0
    0
    سبد خرید
    Your cart is emptyReturn to Shop