ایده هاایده های خدماتی , گردشگری , تفریحی

طرح توجیهی نمایشگاه اتومبیل

نمایشگاه اتومبیل در ایران به عنوان یکی از مشاغل پردرآمد و لوکس در کشور به حساب می آید، اما برای راه اندازی این شغل لوکس و پردرآمد چه راه هایی را باید سپری کرد؟ رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران در این باره معتقد است اگرچه راه اندازی این کسب و کار نیازمند سرمایه ای قابل توجه است اما در ادامه راز ماندگاری در این صنف را اعتماد در بین مشتریان عنوان می کند.

به گفته او، راه اندازی نمایشگاه ماشین علاوه بر سرمایه نیازمند تجربه کافی است؛ چراکه اگر بدون تجربه کسی وارد این عرصه شود نمی تواند موفق باشد. به گزارش ایده و خلاقیت به نقل از پول نیوز، سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران در خصوص اینکه برای راه اندازی بنگاه اتومبیل چه پیش نیازهایی لازم دارد، می گوید: کسی که می خواهد مجوز دریافت کند ابتدا باید وارد سایت اصناف ایرانیان شود و کد رهگیری دریافت کند،

و با کدی که دریافت کرده به اتحادیه نمایشگاه داران مراجعه و پرونده تشکیل دهد و سپس در صورت نداشتن سوء سابقه مدارک به پلیس ۱۰+ فرستاده و بعد از انجام بررسی ها مجوز صادر می شود. برای گرفتن پروانه کسب هم ۸۳۰ هزار تومان باید پرداخت شود که از این مبلغ ۸۰۰ هزارتومان هزینه ورودی اتحادیه و ۳۰ هزار تومان هزینه حق صدور پروانه است که مراحل صدور دریافت پروانه دو ماه طول خواهد کشید.

وی در ادامه می گوید: در صورتی که نمایشگاه دار مالک نباشد و ملک اجاره ای باشد، در این صورت به صورت کد رهگیری مجوز پروانه را صادر خواهیم کرد. موتمنی در ادامه می گوید: ضابطه اتحادیه ۷۵ متر کف و ۱۲متر دفتر کار در نظر گرفته شده است و متقاضی باید حدود ۸۷ متر داشته باشد تا مشکلی برای پروانه کسب نداشته باشد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران با بیان اینکه وارد شدن در این صنف نیاز به تجربه دارد و به این صورت نیست که بتوان یک شبه این کار را انجام داد، می گوید: در صورتی که تجربه کافی وجود نداشته باشد، نمی توان کار را به خوبی انجام داد؛ چراکه مجوز به تنهایی کافی نیست.

نگارش انواع طرح توجیهی با نرم افزار کامفار در کلیه زمینه ها طبق اصول استاندارد و 4 ماه ضمانت اصلاح با 18 سال سابقه در تهیه و تنظیم طرح.

تصویر نمایشگاه اتومبیلبه گفته موتمنی، موفقیت در این کار مستلزم جلب اعتماد است و با وجود مجوز باید بازار فرد را بشناسد، در غیر این صورت مردم خرید نمی کنند. وی در خصوص اینکه چه میزان سرمایه لازم برای راه اندازی نمایشگاه اتومبیل لازم است، می گوید: کار کاملاً تخصصی است و غیر از اینکه باید سرمایه کافی وجود داشته باشد باید فرد کاملاً تسلط به این بازار داشته و تجربه کافی داشته باشد.

اگر وارد کننده باشد که خودرو را وارد می کند و می فروشد و در صورتی که بخواهد به صورت سنتی کار کند باید اعتماد را جلب کند و اگر به صورت خدماتی کار می کند با فروش خودروها کمیسیون خود را از فروش خودرو برمی دارد.

موتمنی می گوید: در حال حاضر سطح آگاهی خریدار بالا رفته و جایی خرید می کنند که قانونمند باشد. وی در ادامه می گوید: ما فضای کسب و کار را راحت کرده ایم و مردم به کسانی که قانونمند عمل می کنند اعتماد خواهند کرد.

این فعال بازار خودرو در پاسخ به این سوال که به طور متوسط چند نفر در نمایشگاه ها می توانند کار کنند، می گوید: این بستگی به خود نمایشگاه دار دارد. در حال حاضر برخی هستند که سرمایه کافی برای راه اندازی نمایشگاه اتومبیل ندارند و در برخی نمایشگاه ها مشغول خرید و فروش می شوند.

و همین موضوع باعث می شود تعداد افرادی که در یک مجموعه کار می کنند به ۲۰ نفر هم برسد و برخی هم این کار را دوست ندارند و ترجیح می دهند دور خودشان را شلوغ نکنند.

برای سفارش طرح توجیهی نمایشگاه اتومبیل جهت دریافت وام و مجوز با شماره : 09056370500 تماس بگیرید.

رئیس اتحادیه نمایشگاه های اتومبیل می گوید: نمایشگاه داری به چند شیوه است؛ مثلاً برخی هستند که نمایندگی رسمی شرکت ها می شوند و با فروش خودروها کمیسیون هم از شرکت ها می گیرند.

برخی هستند که به دلیل سابقه ای که دارند و اعتمادی که مردم به آنها دارند خودروهای آنها را می فروشند و در این میان کارمزد از خودروی فروخته شده می گیرند و برخی دیگر هستند که خودرو وارد می کنند و آن را می فروشند.

وی در ادامه می گوید: در حال حاضر اکثر شکایت ها برای نمایشگاه هایی است که مجوز ندارند. به گفته وی، در حال حاضر ۱۰۵۰پروانه کسب قانونی در تهران وجود دارد و حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ مورد هم در دست بررسی برای کسب مجوز هستند.

تصویر نمایشگاه اتومبیل

مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز راه اندازی نمایشگاه اتومبیل

وی در خصوص مدارک مورد نیاز برای برپایی یک نمایشگاه نیز می گوید: ارائه پرینت کد رهگیری ثبت تقاضای صدور پروانه از سایت، تکمیل فرم تقاضای صدور پروانه کسب از اتحادیه، گواهی اداره امور مالیاتی ذی ربط، کپی کارت ملی و رضایت محضری، کپی صفحات شناسنامه و کارت ملی، عکس،

آخرین فیش تلفن ثابت مکان معرفی شده، گواهی پستی توسط منطقه ذیربط و معرفی هیأت مدیره برای صدور پروانه کسب به همراه تصویر اساسنامه و آگهی روزنامه رسمی ثبت شرکت از جمله مدارک موردنیاز برای کسب پروانه است.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که متوسط درآمد این صنف چه میزان است، می گوید: این کار کاملاً تجاری است و همه چیز بستگی به این دارد که سرمایه اولیه چقدر بوده است.

صاحبان این بنگاه ها چندان تمایلی به افشای مسائل مالی و اقتصادی خود ندارند؛ آن ها حتی در مورد هزینه های کار نیز راحت صحبت نمی کنند و آن را متغیر و کاملاً غیر قابل پیش بینی عنوان می کنند؛

با این حال به طور میانگین برای برپایی یک نمایشگاه ماشین حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه اولیه لازم است و اجاره یک مغازه ۹۰ متری در محدوده خیابان عباس آباد ماهانه ۱۰۰میلیون تومان هزینه خواهد داشت.

به گفته یکی از فعالان بازار خودرو، هر یک میلیارد تومان ماشین درآمد ۲۰۰میلیون تومانی به همراه دارد و فروش ویژه نیز با سود ۳۰درصد انجام می شود. البته در مورد خودروهای مختلف حاشیه سود بسیار متغیر است، به عنوان نمونه سود خودروهای آسیایی قابل قیاس با سود خودروهای اروپایی نیست.

اما آنگونه که از صحبت های نمایشگاه داران استنباط می شود سود خالص بین ۲۰ تا ۳۰درصد متغیر است. به گفته یکی دیگر از دارندگان نمایشگاه اتومبیل که دفتر آنها در خیابان شریعتی است؛ برخی از نمایشگاه داران برای خودرو شرایط فروش ۱۸درصدی در نظر می گیرند اما در حقیقت قیمت ماشین را بالاتر عنوان می کنند تا به همان سود ۳۰درصدی دست پیدا کنند.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید:

امتیاز کاربر: 4.68 ( 2 نتایج)
منبع
پول نیوز
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
0
    0
    سبد خرید
    Your cart is emptyReturn to Shop