استارت آپمقالات کسب و کار

پنج اصل ناب برای شرکتهای نوپا

1. کارآفرینان همه جا هستند
برای اینکه در یک شرکت باشید مجبور نیستید در گاراژ کار کنید (استعاره.) مفهوم کارآفرینی شامل هرکسی که در شرکتهای نوپا با این تعریف کار می کند می شود: نهادی انسانی که ساخته شده تا محصول و خدمتی نو را در شرایط عدم قطعیت بسیار خلق کند. این بدین معنی است که کارآفرینان همه جا هستند و رویکرد نوپای ناب می تواند روی شرکت ها درهر راندازه ای  جواب دهد، حتی سازمان های خیلی بزرگ و در هر بخش یا صنعتی.

2. اصل دوم شرکتهای نوپا ، کارآفرینی مدیریت است

شرکت نوپا یک نهاد است، نه فقط یک محصول، بنابراین به گونه ای جدید از مدیریت نیاز دارد که به صورت خاص با بافت عدم قطعیت بسیار عجین شده باشد. درر واقع، کارآفرین باید سمت و عنوان شغلی باشد که در تمام شرکت های مدرنی که برای رشد آینده خود به نوآوری وابسته هستند وجود داشته باشد.

3. یادگیری معتبر

فلسفه وجودی شرکت ها تنها برای ساختن چیزها، پول سازی یا حتی خدمت به مشتریان نیست. بلکه آنها وجود درارند تا چگونگی ساخت یک کسب و کار پایدار را یاد بگیرند. این یادگیری می تواند به صورت علمی اعتبارسنجی شود، با اجرای همیشگی آزمایش هایی که به کارآفرینان اجازه می دهد هر عنصر چشم اندازشان را تست کنند.

4. بساز- بسنج- بیاموز

بساز ، بسنج و بیاموز

 

فعالیت بنیادی شرکتهای نوپا تبدیل ایده ها به محصولات، اندازه گیری  و سنجش چگونگی پاسخ (عکس العمل) مشتریان و سپس یادگیری انتخاب بین چرخش کردن یا ثابت قدم ماندن است. همه ی فرایندهای موفق شرکت نوپا باید با هم عجین باشند تا چرخه ی بازخورد را شتاب بخشند.

5. حسابداری نوآوری

برای بهبود نتایج کارآفرینانه و پاسخگو نگهداشتن نوآوران، باید روی چیزی کسل کننده تمرکز کنیم: چگونه پیشرفت را اندازه گیری کنیم، چگونه گام ها را معین کنیم و چگونه کارها را اولویت بندی کنیم. این امر نیازمند گونه ای جدید از حسابداری است که برای شرکت های نوپا ساخته شده و افرادی که آنها را پاسخگو نگه دارند.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید:

امتیاز کاربر: 4.63 ( 2 نتایج)
گردآورنده
تی توجیهی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
0
    0
    سبد خرید
    Your cart is emptyReturn to Shop